Hogyan lehetséges, hogy a lottó bizonyos számkombinációi előnyösebbek, annak ellenére, hogy minden kombináció azonos esélyű? Miért érzékeljük azt a lehetetlent, hogy a buszok gyakrabban közlekednek az ellenkező irányba? Mikor és miért érdemes eladni egy várhatóan maximális nyereségű részvényt? Mivel magyarázza a játékelmélet, hogy egy-egy új út felavatása után megnőhet minden egyes autós átlagos vezetési ideje?
A véletlen világa bővelkedik az effajta paradoxonokban. E könyv a véletlen matematikájának paradoxonokra épülő fejlődését mutatja be, azokat az izgalmas pillanatokat, amelyek megelőzték vagy követték a paradoxonok felbukkanását és megoldását.
A könyv első magyar kiadása után angolul, németül és oroszul is megjelent. Számos új paradoxon ebben az új kiadásban jelenik meg először. A pétervári paradoxon alkalmazásával a szerző előre jelezte a tőzsde 2000-es összeomlását.
Székely J. Gábor: Paradoxonok a véletlen matematikájában című e-könyve elérhető az Interkönyv oldalán a következő formátumokban: pdf.